Оцінка привабливості інвестиційного проекту

Сьогодні в Україні все більше людей бажають отримувати пасивний дохід. Це хороший спосіб заробітку, який можна поєднувати з основною діяльністю. Правильно обравши актив, в який можна інвестувати свої фінанси, ви зможете не турбуватись через нестачу грошей. І в результаті – більше часу приділяти своїй сім’ї, творчості та відпочинку.

Однак здійснити вибір проекту буває досить важко. Це вимагає багатьох вмінь і знань. Саме тому багато хто так і не наважується зайнятись інвестиціями, оскільки боїться втратити гроші. Компанія «Max Estate» пропонує вам свою допомогу в цьому питанні. Ми з радістю проконсультуємо вас щодо інвестування і допоможемо обрати надійний та прибутковий варіант.

Що таке інвестиційний проект

Інвестиційним проектом називають документ, в якому розказується, чому варто інвестувати гроші в певний актив. Активом в даному випадку може бути будь що: невелике приватне підприємство, нерухомість, регіон, тощо. Головна умова – дотримання основного принципу інвестування. Це означає, що гроші ви вкладає не для того, щоб покрити вже існуючі витрати, а щоби створити джерело доходу, з якого ви в подальшому отримуватимете прибуток. В інвестиційному проекті ж описується, розраховується та обґрунтовується з точки зору економіки доцільність вкладання грошей в даний актив.

Інвестиційний проект має багато спільного з бізнес планом. Однак, на відміну від останнього, він створюється не лише для бізнесу, а для будь якої галузі, з якої можна отримати прибуток. Так, інвестиційний проект можна скласти для науково-технічних досліджень, розвитку міста, території, тощо. Таким чином, інвестиційний проект має ширше і глобальніше значення, ніж бізнес-план.

Складання інвестиційного проекту

Складати інвестиційний проект може як власник активу – для того, щоб привернути увагу інвесторів, так і потенційний інвестор – щоб оцінити усі ризики і можливі вигоди, пов’язані з інвестуванням в актив. 
Можна виділити певну структуру інвестиційного проекту. Зазвичай він містить в собі:

  • Короткий опис;
  • Детальний опис;
  • Фінансово-економічне обґрунтування;
  • Висновок.

В короткому описі проекту містяться лише основні відомості про нього. Там описується, куди потрібно вкласти гроші, скільки і для чого.

В детальному описі розписуються усі деталі і тонкощі проекту. В ньому наводиться аналіз ринку, розказується про товари чи послуги, з яких планується отримувати дохід, описується технологія їх створення, стратегія управління проектом та інші важливі моменти.
Фінансово-економічне обґрунтування містить в собі максимально точні і реалістичні математичні розрахунки, якими доводиться прибутковість проекту та доцільність інвестицій у нього.

В якості висновку зазвичай наводять короткі заключення про те, чи доцільно вкладати гроші в цей проект, що зроблені на основі трьох попередніх пунктів.

Ця схема є загальною Інвестиційні проекти можуть суттєво відрізнятись між собою, в залежності від різноманітних факторів. Основною вимогою є те, щоб цей документ не був формальним, а дійсно об’єктивно показував усі вигоди та ризики інвестування.

Види інвестиційних проектів

Інвестиційні проекти поділяються на декілька типів. Є декілька класифікацій. Перша із них – за тривалістю. Короткострокові проекти реалізуються за час, менший одного року. Середні – від одного до п’яти років. Великі – більше п’яти.
Наступна класифікація – за розміром інвестицій:

  • Малі, в яких інвестиції складають менше десяти тисяч доларів;
  • Середні – від десяти до п’ятисот тисяч;
  • Великі – від п’ятисот тисяч до десяти мільйонів;
  • Грандіозні – від десяти мільйонів.

Також інвестиційні проекти поділяють за тим, в якій саме галузі їх реалізують (наприклад, промислові чи соціальні), як саме (наприклад, будівництво, купівля нерухомості, тощо) і від кількості різних напрямів, в яких проект буде працювати (монопроекти, мультипроекти, мегапроекти).

Оцінка привабливості інвестиційного проекту

Якщо ви хочете вкласти гроші в певний інвестиційний проект, але не знаєте, чи варто це робити, вам потрібно оцінити його привабливість. Така оцінка не завжди є простою. Щоб зробити її, варто добре розбиратись в економіці і мати змогу проаналізувати усі наведені в проекті відомості і розрахунки.

В першу чергу, оцінюючи інвестиційний проект, потрібно подивитись, скільки саме грошей у нього потрібно вкласти. Варто оцінити, чи буде доцільно вкладати таку суму зразу в один проект, адже навіть, якщо прогнози дуже оптимістичні, ніхто не застрахований від провалу.

Після того, як ви оціните суму, яка від вас потрібна, порахуйте, наскільки швидко ви отримаєте ту саму суму з цього проекту.
Коли ви розрахуєте час, за який проект поверне вам усі гроші, які ви в нього збираєтесь інвестувати, треба порахувати який дохід він буде приносити вам після цього щомісяця.

Найважливішою фазою є оцінка ризиків. На цьому етапі потрібно подивитись, які прогнози можуть не виконатись, на яких фазах проект може дати збій, тощо. Потім, виходячи з цього, потрібно порахувати, який існує шанс зовсім не отримати прибутку або навіть втратити інвестовані гроші, частково чи повністю.

На що варто звернути увагу, оцінюючи інвестиційний проект

При оцінці інвестиційних проектів спеціалісти радять провести декілька важливих процедур, які дадуть вам більш повне уявлення про перспективи даного проекту та ризики, пов’язані з ним.

В першу чергу, потрібно проаналізувати, як проект буде діяти протягом усього свого життєвого циклу, починаючи від перших досліджень ринку і до його завершення. Далі, варто змоделювати грошові потоки, включивши в модель усі заплановані прибутки і пов’язані витрати. Після цього треба порівняти проект з іншими, подібними і вибрати найперспективніший.

Також потрібно звернути увагу на фактор часу, подивитись наскільки великі часові розриви між витратами і доходами. Крім цього, потрібно взяти до уваги фактори інфляції та можливі ризики, пов’язані зі змінами на ринку. Далі потрібно проаналізувати усі можливі наслідки проекту (економічні, соціальні, тощо).

Тільки після того, як ви зробите усі ці кроки і переконаєтесь, що проект дійсно вигідний, можна вкладати в нього гроші.

Довіртесь професіоналам

Оцінка привабливості інвестиційного проекту – важка задача. Вона вимагає чималих знань у сфері економіки, розуміння законів ринку, та великої кількості інших специфічних знань, котрими володіє далеко не кожен. Але інвестиції надзвичайно важливі для економіки, а пасивного доходу бажають не лише професійні економісти. Тому, якщо ви бажаєте зайнятись інвестуванням, але переживаєте, що у вас недостатньо необхідних знань або часу на те, щоб розбиратись з усіма питаннями, доручіть оцінку спеціалістам. 
Компанія «Max Estate» пропонує вам свої послуги. Ми з радістю підберемо для вас вигідний інвестиційний проект, оцінимо його, покажемо вам усі вигоди та ризики, щоб ви могли спокійно вкласти в нього гроші і сподіватись на достойний прибуток. Наші спеціалісти є справжніми професіоналами в цій галузі.

Якщо ви хочете обрати для себе надійний пасивний дохід – звертайтесь до нас!