Як вибрати земельну ділянку для будівництва будинку

В наш час все більше людей надають перевагу спокійному життю у власному будинку. Це дозволяє добре відпочити після роботи, дає можливість уникнути конфліктів з сусідами. Також, власний будинок чудово підходить для сімейного життя. В ньому зручно виховувати дітей, тримати домашніх тварин, тощо. Звичайно ж, найкращий вихід – побудувати будинок спеціально для себе, за проектом, який якнайкраще задовольняє потреби майбутніх мешканців. 
Якщо ви вирішили побудувати для себе будинок, вам потрібно буде придбати земельну ділянку. Зрозуміло, що одразу ж виникає питання – як правильно обрати землю та оформити договір, щоб не мати в майбутньому проблем. Найкращим виходом буде звернутись до спеціалістів. 
Компанія «Max Estate» пропонує вам свої послуги. Ми допоможемо швидко вибрати земельну ділянку для будівництва будинку, оформити договір купівлі та зробити усі необхідні документи.
На що варто звернути увагу, обираючи земельну ділянку
Земельні ділянки відрізняються своїми параметрами. Обираючи ту, на якій стоятиме ваш будинок, потрібно звертати увагу на велику кількість моментів.
Ось перелік головних аспектів, на які варто звернути увагу, обираючи землю:
•    Розташування;
•    Інфраструктура;
•    Рельєф, склад ґрунту, підземні води;
•    Наявність енергопостачання, водопроводу та каналізації.
Розташування
Обираючи земельну ділянку, в першу чергу треба дивитись на її розташування. Подумайте, де ви хотіли б жити: в місті чи за його межами. Також треба дивитися на об’єкти, які знаходяться неподалік. 
Якщо ви обираєте ділянку за містом, це особливо важливо. Навколо вашої ділянки можуть бути розташовані природні об’єкти, такі як ліси, озера, тощо. Також неподалік можуть бути об’єкти техногенного характеру: траси, заводи, фабрики та інше. Варто одразу вирішити, як часто і яким способом ви будете добиратись до місця роботи, супермаркетів, тощо. Найкраще обирати ділянку, від якої достатньо далеко до автомагістралей, щоб вам не заважали шум, пил та вихлопні гази. Однак, траса має бути достатньо близько, щоб ви могли швидко до неї добратись і відправитись в місто. Також важливо звернути увагу на якість доріг навколо ділянки.
Не варто обирати землю, яка знаходиться недалеко від заводів і фабрик, оскільки такі об’єкти забруднюють повітря і воду, що може призвести до різноманітних захворювань.
Досить важливо також дізнатись, чи є якісь плани забудов навколо вашої ділянки. Навіть, якщо на момент купівлі неподалік немає заводів, це не означає, що їх не збираються там побудувати в найближчі роки. Тому треба бути особливо уважним, обираючи свою земельну ділянку.
Інфраструктура
Варто оцінити інфраструктуру обраного вами району. Дізнайтесь наскільки далеко від цікавої вам ділянки знаходяться магазини, торгові центри, школи і дитячі садочки. Також варто звернути увагу на наявність і якість доріг і дізнатись, чи ходить тут громадський транспорт. Навіть якщо ви маєте власний автомобіль, варто мати запасний варіант на випадок непередбачуваної ситуації. Також слід звернути увагу на наявність лікарень, пожежних частин, поліцейських відділків.
Параметри землі
Рельєф, склад ґрунту, наявність підземних вод – ці параметри грають не останню роль в будівництві. Якщо ви оберете їх неправильно, ваш будинок може обійтись значно дорожче, ніж ви розраховуєте. Крім того, від непідходящих параметрів землі, фундамент може осідати, нижні поверхи і підвальні приміщення затоплюватись, тощо. Тому, на ці нюанси потрібно дивитись особливо уважно.
Житлові умови
Для життя у власному будинку вам потрібні будуть нормальні житлові умови. Тому дуже важливо одразу ж подивитись, чи зможете ви провести на свою ділянку водопровід і каналізацію; чи є навколо лінії електропередач, газопровід, інтернет-кабелі. Варто вияснити, чи можна до них підключитись, дізнатись юридичні нюанси, які потрібно буде узгодити, а також перевірити якість постачання цих послуг.
Юридичні тонкощі при покупці земельної ділянки
На перший погляд здається, що купити землю під забудову не має бути важко. Зібрати документи, заплатити власнику, підписати договір – і все. Однак все не так просто. В купівлі земельної ділянки є безліч юридичних тонкощів, які потрібно враховувати, щоб не потрапити в неприємну ситуацію. Саме тому варто знайти хорошого нотаріуса, який пояснить вам, що і як робити та займеться супроводом покупки.
Нотаріусу потрібні будуть документи, які підтверджують право власності над землею, а також її державну реєстрацію. Крім цього він повинен перевірити наявність будь-яких обмежень за даними Державного земельного кадастру. Також потрібно буде перевірити, чи немає якихось заборон на продаж даної ділянки. Окрім цього, потрібно буде дізнатись, чи не знаходиться ця ділянка в податковій заставі.
Продавець має надати вам велику кількість документів. Серед них довідки про експертну вартість землі та відсутність на ділянці споруд. Також продавцю потрібно буде скласти кадастровий план ділянки, де вказана точна площа, фактичний стан на момент продажу, усі об’єкти, які знаходяться на ділянці і культури, що на ній зростають. Кадастровий план підтверджує те, що жодна третя особа не буде висувати свої претензії на цю ділянку.
Якщо одна зі сторін перебуває у шлюбі, їй потрібно буде надати Заяву подружжя про згоду на вчинення правочину.
Лише після перевірки усіх вказаних вище документів, можна переходити до укладання договору.
Те, що ви уклали договір, ще не призводить до переходу ділянки у вашу власність. Договір потрібно зареєструвати в Державному комітеті земельних ресурсів. Разом з самим договором (який до цього потрібно нотаріально завірити) треба буде подати кадастровий план земельної ділянки. Після реєстрації договору, ви отримаєте Акт про право власності. Лише після того, як ви зареєструєте цей акт, ви зможете використовувати куплену землю.
Допомога при купівлі ділянок
Придбати землю не так легко як здається. Потрібно витратити багато часу і зусиль на вибір підходящої ділянки, збір документів і укладання договору. Тому, щоб зробити це скоріше і простіше, варто звернутись по допомогу до професіоналів. 
Компанія «Max Еstate» пропонує вам свою підтримку. Ми допоможемо вам швидко знайти хорошу ділянку, зібрати і перевірити необхідні документи та укласти угоду, яка гарантовано не принесе вам потім неприємних несподіванок. 
Якщо ви бажаєте купити хорошу землю без ризиків – звертайтесь до нас.